موزیک عروسی

موزیک عروسی بخش مهمی از مراسم عروسی است. اگر از مهمانان عروسی تان جویا شوید، قطعا بخش موزیک را بهترین بخش مراسم عروسی عنوان خواهند کرد.

انتخاب موزیک عروسی برای شب عروسی یکی از مهم ترین نکاتی است که عروس و داماد حتما باید به آن توجه کنند. عروس و داماد می توانند از دی جی و گروه موسیقی زنده یا بند کامل که شامل نواختن چند ساز می باشد را برای شب عروسی دعوت کنند اما در نهایت بهتر است لیست موزیک را خودشان تنظیم کنند تا لحظات خاطره انگیزی برای خودشان و سایر مهمان ها رقم بزنند.

خدمات مجالس آرشیدا با در دست داشتن گروه های موزیک مطرح و حرفه ای و متنوع شما را در این امر مهم یاری می کند.

گروه موسیقی و ارکستر زنده داشتن موسیقی زنده و گروه نوازندگان جذابیت خاص تری باید داشته باشد. اما تعداد نوازندگان بستگی به هزینه ای دارد که برای این بخش کنار گذاشته اید. این گروه متشکل از یک نوازنده کیبورد است و یک خواننده. البته این رقم شامل تجهیزات صوتی و نور نیز می شود. مدیران گروه، نوزانده و خواننده را به تنهایی برای مجلس شما پیشنهاد نمی کنند؛ بلکه دی جی نیز همراه آنان است؛ چرا که معتقدند سپردن اجرای کل مراسم به گروه ارکستر ممکن است برای مهمانان نیز خسته کننده شود و از طرفی تنوعی که دی جی ها در انتخاب ترانه ها ایجاد می کنند را نباید دست کم گرفت. اما این هزینه اضافه ای برای شما نخواهد داشت.

دی جی، ساده ترین و ارزان ترین انتخاب ساده ترین و ارزان ترین مجموعه ای که می توانید انتخاب کنید، متشکل از یک نفر دی جی، سیستم نورپردازی شامل رقص نور، دود و مه و سیستم های پخش صدا است. آنها باید همه چیز در چنته داشته باشند. از موسیقی های قدیمی و خاطره انگیز برای پدربزرگ و مادربزرگ ها تا موزیک های راک و سنتی و محلی. کار این دی جی ها فقط انتخاب موزیک و ایجاد تنوع در ترانه ها نیست؛ بعضی هایشان شومن های خوبی هم هستند و مجلس را گرم می کنند.

انتخاب گروه موزیک عروسی انتخاب موسیقی هنگام ورود عروس و داماد:

موزیکی که هنگام ورود عروس و داماد به تالار و باغ عروسی اجرا می شود بستگی به برنامه از پیش طراحی شده شما و روحیه تان دارد. اگر تمایل دارید که به صورت رسمی وارد مجلس شوید بهتر است موزیکی بی کلام و شاد در هنگام ورودتان نواخته شود. اما اگر قرار است با حرکات موزون وارد مجلس شوید حتما موزیک شاد انتخابی خود را از پیش تعیین کرده و با دی جی یا خواننده هماهنگ سازید.

موزیک اولین هنرنمایی عروس و داماد:

اولین هنر نمایی عروس و داماد بهتر است با یک آهنگ شاد و با مضمونی عاشقانه که حکایت از عروسی یا وصال دارد صورت گیرد. توصیه می شود این موزیک قبلا تمرین و هماهنگ شده باشد.

موزیک در حین مراسم و پاییکوبی میهمانان:

در مرحله بعدی معمولا میهمان به پیست وارد می شوند و عروس و داماد را همراهی می کنند. پس از آن باید لیستی از آهنگ های محبوب و شاد از نظر عموم برای پایکوبی در نظر گرفته شود. در این قسمت بهتر است ترکیبی از موزیک قدیمی و امروزی را انتخاب نمایید.

موزیک خارجی:

در تشریفات عروسی یک ایده جالب برای موزیک، استفاده پراکنده از موزیک ملل و اقوام مختلف در طول مراسم می باشد. این کار از دو جهت اهمیت دارد. اول اینکه ممکن است افراد با قومیت های مختلف در بین میهمانان حضور داشته باشند. و دوم آن که سلیقه های میهمانان متفاوت بوده و تنوع موزیک شادی خاصی به مجلس می بخشد و مجلس را از یکنواختی خارج میکند. استفاده از آهنگهای محبوب و معروف آذری، شمالی، جنوبی، کردی، لری، غربی، هندی و عربی گزینه های خوبی برای این منظور به شمار می روند.

موزیک محلی مخصوص:

در پیوند بین دو خانواده ممکن است دو قومیت مختلف حضور داشته باشند. برای تحکیم نمادین این پیوند می توانید از موزیک محلی اصلیت دو خانواده بهره بگیرید. اطمینان داشته باشید که این قست موزیک شور و هیجان فراوانی به مجلس عروسی شما خواهد بخشید. بنابراین آهنگ های این لیست را از بین معروف و محبوترین موزیک های محلی نزد خانوادهایتان بخصوص قدیمی تر ها انتخاب نمایید.

موزیک رومانتیک دونفره برای عروس و داماد:

این قسمت از موزیک بهتر است شامل دو بخش بسیار احساسی و ملایم و بخش شادتر باشد. بخش اول صرفا توسط عروس و داماد اجرا شده و در بخش دوم میهمانان، زوج جوان را همراهی خواهند کرد.نحوه میکس آهنگ ها، تنظیم صدا و نوع خوندن و صدای دی جی خیلی مهم است. از کنار آن سرسری رد نشوید. ممکن است در شب عروسیتان متوجه شوید دی جی برای گرم کردم مجلس عادت دارد با فریاد آهنگ بخواند یا صداها را نا متوازن پخش کند که به کلی اشتباه است. متاسفانه با این کار دی جی ها که در برخی از مراسمات عروسی میبینیم، کار فیلمبرداری عروسی مختل می شود. تجهیزاتی متناسب با فضای مراسم زمانی که برای بستن قرارداد می روید،

وظیفه حمل و نقل همه تجهیزات و وسایل به محل عروسی برعهده گروه است. تنها کافی است آدرس محل عروسی و ساعتی که گروه باید آنجا باشد را بگویید. برای ماه های شلوغ زودتر به فکر باشید بیشتر عروسی ها و مراسم ها در ماه هایی مانند رجب و شعبان، یا روزهای تعطیل برگزار می شود. اگر می خواهید همه چیز مطابق میل و انتخابتان باشد، حداقل دو ماه پیش از مراسم برای رزرو گروه اقدام کنید. نوع قرارداد و زمان پرداخت و تسویه حساب اگر می خواهید همه چیز طبق خواسته تان باشد، همه نکات را در قرارداد قید کنید. از ساعت شروع و پایان مراسم، تا ساعات اضافه ای که ممکن است مهمانی طول بکشد و بخواهید گروه موسیقی برای شما بنوازد و هر چیز دیگری که به ذهنتان می رسد. در این شرایط در شب عروسی مجبور به چانه زدن نیستید و به خاطر هر سرویس اضافه ای که دریافت کرده اید، نیازی نیست مبلغ بیشتری پرداخت کنید.   هنگام بستن قرارداد معمولاً 30 درصد مبلغ کل را باید پرداخت کنید و تسویه حساب نهایی نیز پس از پایان مجلس عروسی است.

سایر نکاتی که برای انتخاب گروه موزیک باید رعایت کنید:

بهتر است مراسم تان را به دست گروهی بسپارید که مجلس گردانی آنها را پیش از این دیده اید. – حتما شنیده اید که در عروسی اقوامتان، دی جی اسم ساقدوش ها و حتی اینکه عروس و داماد خواهر و بردار و دایی و عمه و … دارند یا ندارند را می داند. عجیب نیست. این ها را قبل از شروع مراسم روی یک برگه نوشته و دستشان داده اند. شما نیز همین کار را بکنید تا جو بهتری از طرف دی جی در مراسم عروسیتان ایجاد شود.

– تعداد مهمانانی که در مراسمات حضور دارند، همینطور سرباز یا سرپوشیده بودن باغ عروسی باید توسط دی جی از شما سوال شود. جواب شما به تنظیم صدا و نوع ابزارهای موسیقی که باید آورده شود کمک می کند.

– آهنگ های درخواستی خود را به صورت لیست و زمان مدنظرتان برای پخش به دی جی بدهید. اگر از آهنگ خاصی یا سبک خاصی هم خوشتان نمی آید، حتما در لیستی جداگانه بنویسید. اگر مناسبتی با شب عروسیتان تداخل دارد یا نکته خاص دیگری است که دی جی باید پشت بلندگو اعلام کند برایش در برگه یادداشت بنویسید..

– تهیه تجهیزات نور، صدا و تولید مه و دود بخشی از قراردادتان است و هزینه اضافه ای برای شما ندارد؛ اما بهتر است از تک تک اینها مطمئن شوید.

– میزان تجهیزات براساس فضا و تعداد مهمانان شما متغیر است. هرچه جمعیت بیشتر باشد و محل عروسی بزرگ تر، تجهیزات صوتی و نوری بیشتری نیاز است که هزینه ها را نیز افزایش می دهد.

– ارزان ترین گروه موسیقی که می توانید داشته باشید، یک دی جی به همراه تجهیزات نور و صدا است. – گروه ارکستر و داشتن خواننده، هزینه های شما را بر اساس تعداد نوازنده ها و ادوات موسیقی بالاتر می برد.

– شما برای حمل و نقل گروه ارکستر و موزیک قرار نیست هزینه ای بپردازید؛ بلکه این بخشی از قرارداد است و برعهده همان گروه

2 پاسخ
 1. علي
  علي گفته:

  سلام
  علي رضايي هستم از قم. طرح پايان نامه موضوع شناسي رقص هاي جديد از ديدگاه مذهب شيعه را برايتان ارسال کردم. اين طرح در حوزه علميه قم تصويب شده است ولي حوزه از اين طرح حمايت مالي نمي کند. براي انجام موضوع شناسي حدود 50 نوع رقص جديد، نياز به حمايت معنوي و مالي دارم. اميد است با حمايت شما از اين طرح کاربردي- اجتماعي، گامي بلند در جهت پيشبرد پژوهش هاي فرهنگي و اجتماعي برداشته شود.
  علي رضايي آدرياني

  پاسخ
  • سید علی طباطبایی
   سید علی طباطبایی گفته:

   خوش حال میشم به جوانان کشورم کمک کنم منو بیشتر از شرایط خودتون با خبر کنید

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *