تشریفات مراسم عقد

تشریفات مراسم عقد

یکی از مهمترین مراسم هایی که برای خانواده ها بسیار مهم هست مراسم عقد می باشد که بسیاری از خانواده ها مراسم عقد را با مراسم عروسی برگزار می کنند البته نظرها در این خصوص متفاوت هست که بین خانواده ها تصمیم گیری می شود.

عروس و داماد ها امروزه هر کدام با یک قطعه عکس و شناسنامه به دفتر ثبت ازدواج مراجعه می کنند تا در آن جا نامه ای برای انجام آزمایشات پزشکی قبل از ازدواج شامل( ایدز ، هپاتیت ، تالاسمی و …) و شرکت در کلاس های توجیهی بهداشت و تنظیم خانواده صادر شود.بعد از انجام آزمایش عروس و داماد با در دست داشتن نتیجه آزمایش و شناسنامه های خود هم چنین دو شاهد مرد بالای هجده سال به همراه پدر عروس خانم می توانند برای عقد اقدام کنند . اگر بخواهند می توانند دو باره به دفتر ثبت ازدواج مراجعه کنند تا همان جا به عقد یکدیگر در بیایند که این حالت هزینه ی کم تری خواهد داشت . اما قطعا اقوام درجه ی یک می توانند هنگام عقد حضور داشته باشند. اگر هم دوست داشته باشند که مراسم را در خانه ی پدر عروس و یا در یک میهمانی برگزار کنند ، می توانند عاقد را به محل عقد دعوت کنند.

تشریفات مراسم عقد و سفره عقد و تشریفات مجالس عقد برای برخی از خانواده های عروس و داماد که مجلس عقد را به همراه جشن عروسی برگزار نمی کنند بسیار حائز اهمیت است. البته امروزه اکثر عروس و دامادها مراسم عقد و عروسی را با هم برگزار میکنند

تشریفات مجالس عقد دیزاینهای متنوعی از پذیرایی تشریفاتی مجلس عقد را در فرم های مختلف در اختیار دارد که بنا به سلیقه عروس و داماد گزینه مناسب را برای مجلس عقد برپا میسازد.
طراحی تشریفات سفره مجالس عقد در مراسمی که مجلس عقد جداگانه برگزار شده باشد باید متفاوت باشد، ارائه خدماتی نظیر تزئینات و پذیرایی توسط تشریفات مجالس عقد باید با رسوم متفاوتی صورت گیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *