یکی از سوالاتی مهم که در ذهن  بیشتر دختران و پسرانی که در شرف ازدواج هستند ایجاد می‌شود، این است که اختلاف سنی در ازدواج چقدر اهمیت دارد. پاسخ به این سوال نیاز به تامل و بررسی دارد.

اختلاف سن شما و پارتنرتون چقدره؟

یکی از سوالایی که ذهن خیلی از خانواده ها را درگیر می کند ، مشورت راجع به اختلاف سن کم یا زیاد عروس و داماد هست
ولی به نظر من این مسئله چیزی نیست که بشه برای همه یه نسخه پیچید چون شرایط با شرایط,دختر با دختر,پسر با پسر,خانواده با خانواده و با هزار تا عامل دیگه فرق داره , دوتا آدم باید کنار هم حال دلشون خوب باشه حالا مهم نیست این وسط کی بزرگتره کی کوچیکتر یا چقدر این اختلاف سن زیاده ولی به نظرم وقتی اختلاف سن عروس و داماد خیلی زیاده یا خیلی کمه یا دختر بزرگتره باید بیشتر همه جوانب رو بسنجید .

اکثر پدر مادرا به این معتقدند  کلیات که اوکی بود  یعنی اوکیه جزییات تو زندگی حل میشه ولی من میگم نه کلیات که خب اصله ولی جزئیات خیلی خیلی مهمه اصلا دست کم نگیرید یا اینکه هردو تفریحات مورد علاقتون نزدیک به هم باشد

ازدواج با مرد خیلی بزرگتر

بسیاری از روانشناسان بر این معتقدند که خانم‌هایی که علاقمند به ازدواج با آقایان خیلی بزرگتر از خود هستند، در کودکی رابطه خوبی با پدر خود نداشته اند از این رو علاقمند به ازدواج با مردی با سن و سال پدر خود و خواهان محبت پدری هستند. خانم‌ها و آقایانی که تفاوت سنی زیادی باهم دارند باید در هنگام ازدواج شرایط فیزیکی و فیزیولوژی جنس زن و مرد را در نظر بگیرند.

برای مثال ممکن است در ابتدای ازدواج آقا بخواهد بچه دار شوند در حالی که خانم مادر شدن را برای خود زود بداند. علاوه بر این خاطرات دوران کودکی و نوجوانی زوج با اختلاف سنی بیش از ده سال، با هم متفاوت است و به احتمال زیاد روحیات، تفریحات و علاقمندی‌های آن‌ها باهم فرق دارد. در نتیجه حرف‌های کمتری برای گفتن دارند و این امر سبب افزایش فاصله بین آن‌ها می‌شود.

حتی غالبا رفت و آمد با دوستان یکدیگر‌ و همسر‌های آن‌ها برایشان کسل کننده می‌شود چرا که به علت تفاوت سنی زیاد، نمی‌توانند با هم دوره‌های یکدیگر ارتباط برقرار کند. در حالتی که مرد خیلی بزرگ‌‌تر از زن است، آقا به جای آن که نقش همسر را در رابطه ایفا کند نقش پدر پیدا کند و گاها از خامی ‌و بی تجربگی خانم گله خواهد کرد.

ازدواج با زن بزرگ‌‌تر

اگر قصد چنین ازدواجی را دارید باید هوشیار باشید و بدانید که در اغلب موارد بلوغ جسمی و عقلی در خانم‌ها زودتر اتفاق می‌افتد. بزرگ‌‌تر بودن خانم به مقدار زیاد نقش مادری را در او پر رنگ می‌کند و احتمال آن وجود دارد که عشق مادر پسری جای عشق همسر را بگیرد. به خاطر دیدگاه جامعه و حرف‌های اطرافیان، ممکن است کم کم خانم در موضع ضعف قرار بگیرد و اعتماد به نفس خود را از دست بدهد. البته منظور از سن بیش‌‌تر خانم یکی دو سال نیست. در اختلاف سنی‌های کم با جوانب دیگر مانند شایستگی‌های طرفین را بررسی کرد پس از آن می‌توان حکم نهایی داد.
اختلاف سنی ایده آل چقدر است؟

به صورت کلی می‌توان گفت اختلاف سنی مناسب زیر ۱۰ سال است. بهتر است تفاوت در سن و سال طرفین کم‌‌تر از این عدد باشد تا صمیمیت و نزدیکی بیش‌‌تری به هم احساس کنند. در امر ازدواج باید تا جای ممکن اختلافات را در همه چیز کم کنید تا تفاهم در بین شما بیش‌‌تر شود. تعهد و تفاهم می‌تواند برای شما یک ازدواج موفق را رقم بزند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *